17 May 2017

Berkcan Okar'ın 3 afişine 3 ödül!.


Türk grafik tasarımcısı Berkcan Okar, Los Angeles'ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından olan International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri'nde; üç ödüle birden layık görüldü!

52 ülkeden 1000'den fazla işin yer aldığı, grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi kategorilerle her yıl birçok çalışmanın değerlendirildiği yarışmada Berkcan Okar, tasarladığı afişlerle grafik tasarım dalı, basılı/afiş kategorisinde farklı işlerle altın, gümüş ve bronz ödül kazandı.

 “Bitmiş Aşklar Müzesi” filminin afişi birincilik (Gold), “Beginner” filminin afişi ikincilik (Silver), “Zer” filminin afişi ise üçüncülük (Bronze) ödüllerine layık görüldü.


Berkcan Okar


1989 doğumlu Berkcan Okar’ın görsel tasarımcı olarak çok sayıda film ve dizi afişinde imzası bulunuyor, bunlardan bazıları; “Muhteşem Yüzyıl”, “Eve Dönüş”, “Poyraz Karayel”, “Aşk Kırmızı”, “Güllerin Savaşı”.
Okar, bunun yanı sıra son zamanlarda yaptığı kitap tasarımları ile de adından söz ettiriyor.

Zafer Algöz, İrfan Değirmenci, Yılmaz Özdil, Sinan Meydan, Deniz Seki, Ali Deniz Uslu ve Pucca’nın kitap kapak tasarımları da Okar’ın imzasını taşıyor.