28.5.21

Türkçe Rock Müzik Grubu 'Kum'dan Yeni Single


Vokal ve ritim gitarda İbrahim Kumlu, elektronik gitarda Eray Akıncı, bas gitarda Avni Okay, klavyede Mustafa Suphi Atalay ve davulda İbrahim Atalay ile aktif olarak müzik yapmaya devam eden alternatif Türk Rock müzik grubu Kum, “Aldırma” ve “Fotoğraf” adlı 2 parçadan oluşan single çalışmalarını ve video klibi müzikseverler ile buluşturdu. 

Her iki parçanın da sözü ve müziği İbrahim Kumlu’ya, aranjesi ise Kum grubuna ait.

Single’a adını veren “ALDIRMA” grubun pandemi sebebiyle, kısıtlı saatlerde bir araya gelerek kaydedilmesiyle ortaya çıktı. 
İçinde bulunduğumuz dönem nedeniyle; hüzün, kasvet dolu günler, mağlubiyet hissi, kararsızlık ve doğaya dönüş parçanın rengini belirleyen temel unsurlardan. 
“Şarkı zaten her şeyi anlatıyordu, bize sadece çalıp kaydetmek kaldı” diyen Kum grubunun 2. parçası “FOTOĞRAF” ise, İstanbul dışında grubun Diyarbakır’da yaptığı ilk kayıt denemesi.

Ressam Mustafa Doğan’dan Animasyon Video Klip: “Aldırma” Yayında!


21. yüzyılın temel sorunları olan; yalnızlaşma, tükenmişlik gibi olgularına ek olarak, doğaya dönüş isteğinin bir özlem değil kurtuluş olduğuna dair olan inançları klibin ana temalarını oluşturuyor. 
Animasyonun çizimlerini, senaryo ve kurgusunu hazırlayarak genel yönetmenliğini de üstlenen ressam Mustafa Doğan, her bir kareyi sabırla ve büyük bir emekle çizerek hikayeyi tamamladı. 

Grubun, şarkı kayıtlarını kendi imkanlarıyla alabilmesinin yanında zorlu bir süreç olan animasyon projesinin, yine kısıtlı imkanlarla Diyarbakır’da tamamlanmış olması Kum için çok değerli. 
Grubun promo fotoğrafları, Mervan Yalçındağ tarafından çekildi.
Kum “Aldırma” Şimdi PayRec Etiketiyle Tüm Dijital Platformlarda!


Spotify: https://spoti.fi/34mYP5m 
Apple Music:  https://apple.co/3wEdkOq 
Fizy: https://fizy.in/8x81Q 
Muud: https://bit.ly/3fNKkgo
Youtube Music: https://bit.ly/3oZb0P6  
Deezer: https://bit.ly/3p9m0Kd