6.11.22

Pearl S. Buck’ın son romanı 'Ebedi Mucize' ilk kez Türkçe'de!

 


Kafka Kitap, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk kadın yazar olarak tarihe adını yazdıran Pearl S. Buck’ın yetişkin romanlarını yayımlamaya Ebedi Mucize ile başlıyor! 

Buck’ın yakın zamanda keşfedilen son romanı Ebedi Mucize, Türkçe’de ilk kez Kafka Kitap logosuyla edebiyatseverlerle buluşuyor. 

Roman, alışılmadık bir karakter olan Randolp Colfax’ın hayatı üzerinden, bir insanı şekillendiren koşulları tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.1973’te hayatını kaybeden Pearl S. Buck’ın, ölümünden kısa süre önce kaleme aldığına inanılan Ebedi Mucize ilk olarak 2013’te basıldı. ABD’li yazarın ölümünden 40 yıl sonra oğlu tarafından keşfedilen ve Türkçe’de ilk kez Kafka Kitap tarafından yayımlanan romanı dilimize Mehmet Gürsel çevirdi. 

Nobel Ödüllü Ana ve Mübarek Toprak kitaplarıyla tanınan Pearl S. Buck’ın son romanı Ebedi Mucize, alışılmadık bir karakter olan Randolp Colfax’ın hayatını anlatıyor.

Anne karnından yetişkinlik zamanlarına kadar hayat yolculuğuna tanıklık ettiğimiz Rann, dünyaya ve insanlara farklı bir noktadan bakmamızı sağlıyor. Doğduğu günden bu yana bitimsiz bir merak duygusuyla çevresini anlamlandırmaya ve keşfetmeye çalışıyor, hiç bilmediği hayatların ve hikâyelerin peşine düşüyor; her bir tecrübeyle karakterini ve hayatını inşa ederken asıl benliğine ulaşmayı amaçlıyor.

Benzersiz zekâsı ve düşünüş biçimiyle henüz on iki yaşındayken üniversiteye kabul edilecek kadar alışılmadık bir çocuk olan Rann, gitgide genişleyen dünyasında birbirinden farklı insanlarla tanışıp onların hikâyelerinde kendine bir yer ediniyor, bir yandan da insanların ve dünyanın çelişkilerle dolu sürprizleriyle başa çıkmaya çalışıyor.

Pearl S. Buck’ın oğlu Edgar Walsh’un önsözüyle yayımlanan Ebedi Mucize, Kafka Kitap logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!