4.12.15

'Azap' 11 Aralık'ta vizyonda!.Türk korku sinemasına yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Azap, herkesin bildiği ama dile getirmekten bile çekindiği bir inanışı sinema perdesine çıkartıyor; Cin Düğünü.

Kimilerine göre hurafe, safsata kimilerine göre ise bir daha hatırlamak bile istemedikleri bir tecrübe anlamına gelen cin düğünü!

Bugüne kadar hep onlar geldi, ya birisi onların dünyasına gelin giderse…Azap, bize bu dünyanın kapılarını açıyor.

Genç bir öğretmen olan Ayşin, ataması yapılan köyle ilgili internet araştırmasında; geçmişte cinlerle yaşananlara ait korkunç haberleri görür.
Arkadaşlarının Ayşin’e düzenlediği veda partisinde, bu konuyla ilgili çıkan tartışma inatlaşmaya döner ve fincanla cin çağırma seansı ile içinden çıkılmaz, gerilimli ve korku dolu anlar yaşanır.

Köye ancak gece ulaşan Ayşin, tedirgin ve gizemli anlarla dolu kısa bir yolculuk sonrasında, Fatma Ana’ya misafir olur.


Ayşin, Fatma Ana’dan köyün bir düğün hazırlığı içerisinde olduğunu öğrenir.
İlk gece uykuya yattıktan sonra her uyandığında yine geceyi yaşayan Ayşin, ne olduğunu anlayamadığı ve gerçeklikten ayıramayacak kadar inandırıcı olan korkunç ve gerilimli karabasanlar, hayallerle dolu üç gece geçirir.


Köyden kaçmaya çalışan Ayşin, düğün hazırlığının hayatının Azap’ı için yapıldığını anlayacaktır.


İkinci uzun metraj yönetmenliğini yapan Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in çektiği ve yapımcılığını Selim Ünel’in gerçekleştirdiği Azap, MC Film Dağıtım dağıtımıyla 11 Aralık'ta vizyonda.