30 Kas 2016

Çocuk Filmleri Festivali 'engelsiz' açıldı!.T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen 13. Çocuk Filmleri Festivali’nin açılışı 29 Kasım Salı günü gerçekleşti!

Türkiye’de ilk defa bir uluslararası animasyon filminin görme ve işitme engelliler için, sesli betimlemeli olarak gösterildiği açılışta ayrıca, tüm tören işaret diliyle anlatıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene; Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, EBB Başkan Vekili Abdulkadir Akar, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, TÜRSAK Vakfı Başkan Yrd. Cemal Okan, oyuncular Demir Karahan, Ayten Soykök, Fulya Aksular, Valilik Kültür Müdürü Şennur Azade ve Sesli Betimleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Yılmaz katıldı.
Dünyada ödül almış animasyon filmlerin ücretsiz gösteriminin yanı sıra, hikaye anlatımı ve animasyon atölyelerinin de gerçekleşeceği 13. Çocuk Filmleri Festivali; 29 Kasım – 2 Aralık 2016 tarihleri arasında Eskişehirli çocuklarla buluşuyor.