7 Oca 2017

Crossroads'ta ödüller sahiplerini buldu!.CI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Crossroads Uluslararası Film Festivali Gala Gecesi 28 Aralık 2016 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kısa film kültürünün ülkemizde gelişmesine katkı sağlamayı hedefleyen 11. Crossroads Uluslararası Film Festivali, 21-22-24 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

Her yıl “Kültürlerarası Diyalog ve Göç” temasının işlendiği festival, bu yıl MEF Üniversitesi ve Barış Manço Kültür Merkezi’nde sinema ve sanatseverlerle bir araya geldi.

JCI İstanbul’un her sene sosyal sorumluluk bilinci ve gönüllülük esası ile hazırladığı festivale Kadıköy Belediyesi ev sahipliği yaptı.

2016 yılında ‘Mavi Bisiklet’ filmi ile aldığı Altın Portakallar ile adından sıkça söz ettiren yönetmen Ümit Köreken ve ‘Fashion Film Fest’ ile İstanbul festival hayatına hareket katan Tuna Yılmaz’ın yanı sıra, sinema yazarı Sadi Çilingir, Prof.Dr. Cem Pekman, PHX Medya’nın kurucusu İhsan Berk Ener ve dramaturg Selen Korad Birkiye gibi isimlerin jüri koltuğunda oturduğu gecede, En İyi Belgesel Film dalında ödüle layık görülen “Vefa” ve En İyi Kurmaca Film ödülüne layık görülen “İpler” filmleri yeniden gösterilerek izleyicisiyle bir kez daha bir araya getirildi.