25 Tem 2017

'Ben de Buradayım' Belgeseli Destek Bekliyor!.


Modanın 100 Yılı ve Dileğim Barış Olsun belgesellerinin yönetmeni Kıvılcım Akay, üçüncü belgesel projesi olan Ben de Buradayım'ın Senegal çekimleri için, kitlesel fonlama sitesi Fongogo üzerinden bir kampanya başlattı.

Laleli'de bir tekstil firmasında çalışan 29 yaşındaki Senegalli göçmen Amina'nın hayatı ve model olma hayalleri üzerinden, göçmen-mülteci kadınların yaşamına ve "var olma" isteklerine yakından tanıklık edecek Ben de Buradayım, trajedinin değil umudun belgeseli olacak.

Güçlü bir empati duygusuyla yola çıkılan belgesel, Türkiyeli kadınlarla, göçmen-mülteci kadınları bir araya getirerek, kadın dayanışmasına yeni bir perspektiften bakmamızı sağlıyor.

Filmin yönetmenliğini Kıvılcım Akay üstlenirken, dünya çapında özgün işlere imza atan moda tasarımcısı Aslı Filinta moda danışmanlığını, görüntü yönetmenliğini ise Meryem Yavuz üstleniyor.


Belgeselin yapımcısı İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar ekibinden Aslıhan Altuğ, ortak yapımcısı ise yine aynı ekipten Beste Yamalıoğlu.

Prömiyerinin 2018 ortalarında gerçekleştirilmesi planlanan "Ben de Buradayım" belgeselinin Senegal çekimlerinin yapılabilmesi adına destek olmak için..