18 Ara 2017

Köprüde Buluşmalar’ın başvuruları başladı!


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)  tarafından 37.’si düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım marketi Köprüde Buluşmalar, 2018 yılında, 13. kez 14-15 Nisan tarihlerinde yapılıyor.

Uzun metrajlı kurmaca ve belgesel projeler ile filmlerin ilk uluslararası sunumlarının yapılacağı Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi ve Work in Progress’in yanı sıra sinema profesyonellerine yönelik birçok sinema konuşması düzenleniyor.

Film Geliştirme Atölyesi’ne başvurular için son gün 18 Aralık, Pazartesi
14-15 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek Film Geliştirme Atölyesi yönetmen, senarist ve yapımcılara uzun metrajlı kurmaca ve belgesel projelerinin ilk uluslararası sunumlarını gerçekleştirmek ve yapım sürecini başlatmak için gerekli desteği bulmalarına olanak yaratmayı amaçlıyor.
Korku, fantastik, komedi gibi farklı türlere de açık olan başvurular arasından seçilecek projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları için her yıl verilen ön hazırlık aşaması ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
Ön çalışmanın ardından yönetmen, yapımcı ve/veya senaristler uluslararası yapımcı, dağıtımcı, fon, market ve yayın kurumu temsilcileri ile birebir toplantı yapma fırsatını buluyorlar.
Atölye başvuruları 23 Aralık akşamına kadar yapılabilir.
Yönetmelik ve başvuru detayları http://film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/80 adresinden temin edilebilir.
Hiç yorum yok: