13 May 2018

Mantra müziğinin parlayan güneşi 'Seda Bağcan' Tayvan’daydı!


Tüm dünyada büyük bir ilgi ile takip edilen ve New Age müziğin ülkemizdeki başarılı temsilcisi Seda Bağcan, üç günlük konser serisiyle Tayvan’da hayranlarıyla buluştu!

Dünyada yoga ve meditasyon müzikleri yapan sanatçılar arasındaki tek Türk sanatçı Bağcan’ı, hayranları, Tayvan’da da yalnız bırakmadı.

Seda Bağcan, geçtiğimiz ay yayımlanan altıncı albümü “LOVE”ın ardından “Dünya Barış Turnesi” kapsamındaki konserlerine Tayvan ile devam etti.

Bağcan, Tayvan’da verdiği konserlerinde, yeni albümü “LOVE”ın yanı sıra eski albümlerine de yer verdi.

Yayımladığı albümleriyle birçok ülkede büyük beğeni toplayan Seda Bağcan, tüm dünyada “Cennetten gelen mantra müziğinin parlayan güneşi” olarak da anılıyor.Bağcan, daha önce yayımlanan “Sunrise”, “Remember”, “Neyim”, “I Am That I Am” ve “Miracle” adlı albümlerinin ardından altıncı albümü “LOVE”ı geçtiğimiz ay müzikseverlerle buluşturdu.

Sonsuza kadar sürmesini dilediği “Dünya Barış Turnesi” kapsamında; Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesinde konser vermekte olan Seda Bağcan, Tayvan’daki konserlerini, Taichung, Hualien ve Taipei şehirlerinde gerçekleştirdi.

Seda Bağcan


Seda Bağcan; Selda Bağcan’ın büyük abisi Savaş Bağcan’ın, 3 kızından biridir. Kendisi gibi müzisyen olan Sonat ve Serenad Bağcan’ın kız kardeşidir. Dünya müzik otoritelerince “Mantra Müziğinin Cennetten Gelen Sesi” olarak adlandırılan Seda Bağcan, müzik yaşamına 6 yaşında, Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile ilk konserini vererek başladı. Yedi yaşında piyano ve armoni dersleri alan Bağcan, Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu çeşitli operetlerde ve operalarda rol alan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi, Türkiye’de Eurovision Şarkı yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı. Bağcan, 1990’lardan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan sanatçı verdiği yoga dersleri yanında; yurtiçinde ve yurtdışında pek çok ülkede, evrensel kadim bilgilerin de paylaşıldığı “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshoplar ve seminerler veriyor.
LOVE ALBÜMÜ

“LOVE” albümü, tüm enstrümanların 444 Hz’e akort edilmesi sonucu oluşan ve kalbin titreşimiyle aynı olan 528 Hz frekansıyla dinleyenlere sevgi ve aşk dağıtıyor. 528 Hz frekans aynı zamanda DNA onarıcı titreşim olarak da biliniyor. Albümdeki iki senfonik parçadan biri olan ve Bağcan’ın aynı zamanda albümün sloganı olarak kullandığı “We Are All One, We Are All Love’’ (Hepimiz Biriz, Hepimiz Sevgiyiz) parçasının kayıtları için 198 kanal enstrüman ve koro kaydı yapıldı.Hiç yorum yok: