7.8.18

Jane Robins’in ilk romanı: Beyaz Bedenler


Kız kardeşler arasındaki koparılamaz bağı ve aşkın karanlık yüzünü keşfe çıkan; saplantı, aşk ve şiddete dair düşüncelerinizi sorgulatacak gizemli ve sürükleyici bir psikolojik gerilim: Beyaz Bedenler.

Daha önce kurgudışı kitaplar kaleme alan Jane Robins’in ilk romanı Beyaz Bedenler, hep kitap logosuyla 10 Ağustos’ta raflarda!

Tilda ile Callie ikiz olsalar da birbirlerine hiç benzememektedir. Tilda çok güzel ve dışadönük bir kadınken, Callie son derece sıradan görünüşlü, kendine güvensizdir. Çocukluklarından beri Tilda’ya hayran olan Callie, kardeşinin başına bir şey geleceği korkusuyla sürekli onu koruyup kollamakta ve bu nedenle onun hayatına müdahale etmektedir.

Tilda’nın hayatına Felix adında zengin ve karizmatik bir erkeğin girmesinden sonra Callie için kötü günler başlar.
Kız kardeşinin vücudunda ufak tefek darp izleri vardır ve hayatının kontrolünü tamamen Felix ele geçirmiştir. Tilda’nın hayatından endişe etmeye başlayan Callie, erkek şiddetine maruz kalanların deneyimlerini paylaştığı bir siteye üye olur. Sitede tanıştığı kadınlardan biri bir erkek tarafından öldürülünce Callie’nin korkuları iyice artar.


Duruma bir an önce müdahale etmezse her şey için çok geç olacağını düşünerek Tilda’nın hayatına daha fazla karışmaya başlar. Ancak Tilda onun yardımını ret etmekte, Felix’in de etkisiyle kız kardeşini hayatından çıkarmak istemektedir. Ama Callie’nin geri çekilmeye kesinlikle niyeti yoktur. Ne pahasına olursa olsun!

Engin Süren’in İngilizce aslından dilimize çevirdiği Beyaz Bedenler, 10 Ağustos’ta hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Jane Robins


The Economist, BBC ve Independent on Sunday gibi yayın organlarında gazetecilik yaparak meslek hayatına atıldı. Rebel Queen, The Magnificent Spilsbury ve The Curious Habits of Dr. Adams adlı kurgudışı üç kitap yazdı. Beyaz Bedenler yazarın ilk romanı.