2.8.22

Ardan Özmenoğlu’nun kişisel sergisi Anna Laudel Bodrum’da!

 


Anna Laudel Bodrum, 5 Ağustos - 23 Eylül 2022 tarihleri arasında sanatçı Ardan Özmenoğlu’nu ‘Bodrumania’ isimli kişisel sergisi ile ZAİ Yaşam’da ağırlamaya hazırlanıyor. 

Büyük ölçekli cam heykeller, Post-It ve neon gibi malzemeler ile çalışan Özmenoğlu, ‘Bodrumania’ sergisinde Bodrum’un mavi denizi, begonvillerinin pembesi, beyaz evleri, doğa harikası koyları, nefes kesici gün batımları, ayın yükselişi ve dolunayda oluşan mehtapları gibi eşsiz manzalarından ilham alıyor. Bodrum’un bu doğal güzelliklerinin orada yaşamadan anlaşılamayacağını düşünen sanatçı, aynı zamanda yarımadanın bizlere sunduğu bakir koylarından, bilindik restoranlarındaki lezzetlere uzanan, herkesi kendine aşık eden lokal özelliklerine  dokunuyor. 

Özmenoğlu sergisinde Bodrum’un kendine has üç sembolü üzerine yoğunlaşıyor. Denizinin mavisini, begonvilinin pembesini ve evlerinin beyazını ele alan sanatçı, Halikarnas Balıkçısı ve Zeki Müren gibi önemli sanatçıların ilham noktası olan, hakkında şiirler yazılan, şarkılar bestelenen Bodrum’un benzersiz güzelliklerini eserlerine taşıyor. Yarımadanın artık içinde yaşarken gözden kaçan büyüleyiciliğini ön plana çıkaran sergi, ziyaretçilerini Bodrum’la ilgili hislerini ve deneyimlerini tazelemeye davet ediyor.

Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun, Bodrum’u kendi yorumuyla eserlerine yansıttığı “Bodrumania” sergisi 23 Eylül 2022 tarihine kadar Anna Laudel Bodrum’da deneyimlenebilir.


Anna Laudel Bodrum:

ZAİ YAŞAM Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cd. No:7, Bodrum