11.5.23

'Kavur' özel gösterimleri ile Başka Sinema’da!

 


Türkiye sinemasının en önemli yönetmenlerinden Ömer Kavur’un yaşamını bir yolculuk üzerinden aktaran özgün belgeselcilik diliyle yönetmen Fırat Özeler’in ilk uzun metraj filmi Kavur özel gösterimleri ile Başka Sinema’da!

Dünya prömiyerini 52. Rotterdam Film Festivali’nde yapan filmde genç bir kadın, yönetmen Ömer Kavur’un filmlerindekine benzer bir yolculuğa çıkarsa tüm sıkıntılarının çözüleceğine inanır. 

Yolculuk terk edilmiş kasabalarda, harabelerde ve kimsenin kalmadığı otellerde sürerken kadın ve Kavur arasında hayali bir diyalog başlar. Sahipsiz mektuplar, yıllar geçse de değişmeyen ortak saplantılar, hatırlanmayan rüyalar ve kayıp bir film onlara aradıkları cevapları bulmalarında yol gösterecektir. Arşiv ve röportajların yanı sıra Cem Yılmaz, Funda Eryiğit ve Tilbe Saran’ın seslendirmelerinin yer aldığı Kavur ekip katılımlı özel gösterimleri ile Başka Sinema seyircisi ile buluşuyor.

Ayrıca Kavur'un yıllardır kayıp olan ilk kısa filmi İntihar da belgeselin sonunda salonlarda ilk kez seyircilerin karşısına çıkacak.


Filmin mmknmrtb notu:   65   /100

 

Gösterim Programı


15 Mayıs 21:30 - Caddebostan CKM Sineması


16 Mayıs 21:15 - Atlas 1948 Sineması


18 Mayıs 19:00 - Ankara Büyülü Fener Kızılay


22 Mayıs 20:15 - İzmir Alsancak Karaca