6 Kas 2018

Elçin Poyrazlar : Mantolu Kadın


Polisiye edebiyatın iddialı isimlerinden, başarılı gazeteci ve yazar Elçin Poyrazlar, üçüncü romanı Mantolu Kadın ile artık hep kitap’ta!
Kadına şiddet meselesine uzanan göndermeleri ve heyecan dozu yüksek gizemli öyküsüyle Mantolu Kadın, 9 Kasım’da raflarda yerini alacak.

İngiltere Polisiye Yazarları Derneği’nin (CWA) üyesi ve Türkiye’de Polisiye Yazarları Birliği’nin kurucuları arasında yer alan Elçin Poyrazlar, üçüncü romanı Mantolu Kadın’ı hep kitap aracılığıyla okurlarına ulaştırıyor.
Mantolu Kadın, kadına şiddet konusuna da göndermeleri olan, soluksuz okunacak bir polisiye.

Geleceği parlak bir cerrahla çok genç yaşta evlendirilen bir kadın, kocasının iktidarsız olduğunu evlendikten sonra öğrenir. Kocasının kaba davranışları kocasından iyice uzaklaştırır genç kadını.

Zaman içinde kocası küçük kente tayin edilir. Genç kadın oturdukları apartmanda, kendisi gibi genç ve gizemli bir kadın görür ve ondan çok etkilenir.
Saplantı haline getirdiği kadınla nihayet tanıştığında onun kocasından şiddet gördüğünü öğrenir. Birlikte kurtuluş planları yapan iki kadının önlerinde ne yazık ki büyük engeller vardır. Kurtuluş planları suya düşen genç kadın cerrah kocasıyla tekrar İstanbul’a taşınır.

Birkaç yıl sonra bir avukat, yaşadığı binanın otoparkında ölü olarak bulunur. Ardından çalıştığı hastanenin önünde bir cerrah aynı şekilde öldürülür. Bu cinayetlerin peşine düşen Başkomiser Aydın Andız, bir yandan cinayetlerin arasındaki bağlantıyı çözmeye çalışırken, bir yandan da kendi şeytanlarıyla boğuşmaktadır.

Elçin Poyrazlar’ın üçüncü romanı Mantolu Kadın, hep kitap logosuyla 9 Kasım’da raflardaki yerini alacak.